Bio hovězí

Již několik měsíců nabízíme našim zákazníkům Bio hovězí. Díky výborné spolupráci s ekologickými farmami v chráněné krajinné oblasti Bilé Karpaty můžeme prodávat celoročně Bio hovězí a jednou do měsíce dle sezóny také Bio telecí.

Zvířata pocházející z těchto farem mají ideální podmínky k životu. Mláďata se rodí v lednu až březnu. První dva měsíce sají pouze mléko od svých matek. Na jaře odchází na pastvu, kde se začínají také pást. Mláďata zůstávájí s matkami až do pozdního podzimu. Po celou tuto dobu se živí mlékem a pastvou. Pastevní porost se zastoupením trav, jetelů a lučních bylin představuje ideální zdroj výživy. Díky této přirozené stravě dosahují zvířata dobré denní přírůstky hmotnosti.

Pastva je nejpřirozenějším způsobem chovu. Pohyb na čerstvém vzduchu a slunci má blahodárný vliv na zdraví zvířat (jsou odolnější vůči nemocem, proto nejsou potřeba žádné očkovací látky ani antibiotika). Před zimním obdobím odchází dobytek na farmu, kde má dostatečnou zásobu sena, slámy a senáže a především nezamrzající zdroj vody. Dobytek má i zde volnost a může se pohybovat po přilehlých pastvách či odpočívat ve stáji.

V naší prodejně dostanete výhradně maso z ekologicky chovaných mladých býčků, které se vyznačuje vysokou kvalitou. Zásadou je, že každé kvalitní maso potřebuje před kuchyňskou úpravou vyzrát. Maso je pak 2–3 x křehčí, než maso nevyzrálé. Jde o celý komplex procesů v mase, které zaručí jeho křehkost a chutnost. Odleželé maso je tvárnější, po zaboření prstu do svaloviny musí zůstat malá prohlubeň.

24.06.2015 Ikona Bio hovězí
Kontaktujte nás
Kde nás najdete
Dědina 733 Ostrožská Nová Ves 687 22
© 2015 - ukusaku.cz, Tvorba www stránek | Machin.cz